Wycieczka do Teatru Kubuś

W dniu 6 kwietnia 2016 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt. ,,A nich to Gęś kopnie”. Jest to pełna dowcipu i gier językowych opowieść o poszukiwaniu sensu życia, sile przyjaźni oraz szczęściu, które może "uśmiechnąć się" do każdego. Bohaterka sztuki Marty Guśniowskiej – Gęś – cierpi na depresję, utraciła sens życia i szuka pomocy w najbliższym otoczeniu. Chuda, brzydka boryka się z bezsennością; nikt jej nie lubi, jest więc samotna, żyje poza drobiowym społeczeństwem gospodarstwa. W spektaklu na swej drodze spotkała wiele postaci. Dzięki swojej bezsenności uratowała przyjaciół z kurnika przed lisem, który chciał się nimi posilić. Zaproponowała, aby w pierwszej kolejności zjadł ją, bo wyobraziła sobie, że w ten sposób rozwiąże swoje problemy życiowe. Lis nie miał ochoty na gęsinę, postanowił ofiarować ją w prezencie wilkowi. Jak to w bajkach bywa – wszystko dobrze się skończyło. Po wielu przygodach i rozmowie z Niedźwiedziem, Gęś odnalazła sens życia. Zaprzyjaźnia się z Lisem, który okazał się jej przyjacielem. Dostrzegła to, co naprawdę jest ważne w życiu, czyli siłę prawdziwej przyjaźni. Sztuka zagrana przez aktorów z dużym zaangażowaniem, zawierała przesłanie nie tylko dla dzieci. Także dorośli odnaleźli w niej wiele mądrych rad. Bohaterowie w zabawny sposób pokazali, że wiele problemów można rozwiązać, gdy na drodze spotka się życzliwe osoby. Dialogi w sztuce były dowcipne, mądre i zabawne, dlatego widownia często reagowała śmiechem i oklaskami. Nie zabrakło w niej także elementów emocjonujących. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.