Koncert
„Jak brzmi przyroda?”

„Jak brzmi przyroda?” Na to pytanie wspólnie z Muzykami Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach szukały odpowiedzi wszystkie dzieci uczestniczące w koncercie. W dniu 22 marca 2016 roku przy dźwiękach instrumentu klawiszowego – pianina oraz instrumentu strunowego z grupy smyczkowych – czyli skrzypiec, odbył się Koncert Kameralny. Odgadywaliśmy dźwięki zaklęte w śpiewie ptaków takich jak kukułka czy słowik. Mogliśmy zamknąć oczy i poczuć się „jak w lesie” słuchając delikatnego szumu wiatru, który w pewnym momencie zamienił się w wichurę. Dołączyły do niego grzmoty i mieliśmy wiosenną burzę. Wsłuchiwaliśmy się w pluskanie wody towarzyszącej człowiekowi na co dzień. Najpierw słyszeliśmy cichutko szemrające strumyczki, potem odgłosy jeziora oraz szum rwących rzek, spływających z łoskotem z górskich grani. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa w wydawanie dźwięków za pomocą folii plastikowej oraz tajemniczego instrumentu naśladującego odgłos padającego deszczu. Koncert był ciekawym doświadczeniem. Dzięki niemu wiemy, że odgłosy przyrody mogą nas nie tylko odprężać i uspokajać ale także przynoszą nam radość oraz chęć do życia. Z niecierpliwością oczekujemy następnego koncertu.