Powitanie Wiosny

Po długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały nadejścia wiosny. Przedszkolaki każdego dnia podczas spacerów obserwowały pogodę i przyrodę. Wiosna wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów i śpiewem ptaków. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. W wazonach pojawiły się bazie. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów: zarówno kwiatów, roślin jak również ptaków. W naszym Przedszkolu żegnaliśmy Panią Zimę 22 marca 2016 roku i z radością powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. Dzieci z grupy Pszczółek wraz z Paniami, przygotowały z tej okazji wspaniały występ artystyczny. Na scenie obok Pani Wiosny i słoneczka pojawiły się postacie: niedźwiadek, jeż, bocian, jaskółka, wiewiórka. Nie zabrakło oczywiście wierszyków i wesołych piosenek. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki okrzykami pożegnały kukłę Marzannę – symbol  odchodzącej zimy. Wiosnę powitaliśmy wspólnym tańcem i piosenką. Oby po tak radosnym powitaniu, Wiosna zawitała do Naszego Przedszkola na dobre.