"Bajki z kliszy"

11 marca w ramach obchodów XXIV Tygodnia Kultury Języka zorganizowaliśmy w naszym Przedszkolu zajęcia pod hasłem: ,,Bajki z kliszy,” podczas których wspólnie oglądaliśmy bajki z projektora, wykorzystując do tego celu stare bajki na kliszach. Dzięki życzliwości Pani Ilonki, która udostępniła nam projektor i klisze, mieliśmy okazję obejrzeć i posłuchać nie tylko dobrze znanych bajek w nieznanej dla dzieci formie, takich jak: „Jaś i Małgosia” czy „Tomcio Paluszek”, ale też tych obecnie zapomnianych – „Astronauci”, „O królewnie Różyczce i dzielnym królewiczu”. Obecna oferta bajek dla najmłodszych stanowi szeroki wybór różnorodnych propozycji, wśród których można odnaleźć zarówno piękne, kolorowe i pouczające bajki, ale też takie, które pozostawiają wiele do życzenia. Tym bardziej więc zaskoczył nas fakt, że nasze dzieci zachwyciły się prostymi bajkami, oglądały i słuchały ich niemal z zapartym tchem. Dla nich było to nowe doświadczenie, promujące przyświecającą naszej Placówce ideę rozwijania czytelnictwa. Dla nas powrót do lat dzieciństwa. „Bajki z kliszy” to rozrywka dla dzieci, która uczy i rozwija, dlatego na pewno do niej powrócimy.