Spotkanie z Panią Pielęgniarką

10 marca 2016 roku w naszym Przedszkolu, w ramach profilaktyki i promocji zdrowia, odbyły się zajęcia z Panią Pielęgniarką. Pani Ania przyjęła nas w naszym przedszkolnym „Gabinecie Pielęgniarskim”. W ciekawy dla dzieci sposób przekazała informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Tematem przewodnim było zapobieganie chorobom w tym trudnym dla nas okresie, jakim jest przełom zimy i wiosny. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób mogą zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Wszyscy z przejęciem oglądali narzędzia pracy, które przyniosła ze sobą pani Ania. Każdy mógł dokładnie obejrzeć jak wygląda stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki. Dzieci odpowiadały na pytania: Co szkodzi zdrowiu?, A co sprzyja zdrowiu? Kto nas leczy, kiedy jesteśmy chorzy? Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał naklejkę i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy.