Spektakl Teatru Blaszany Bębenek
,,Smerfne przygody”

W dniu 17 lutego 2016 roku gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru „Blaszany Bębenek,” którzy zaprosili dzieci do obejrzenia programu artystycznego pt.: ”Smerfne przygody.” Bohaterowie spektaklu - czyli doskonale znane wszystkim dzieciom, jak i dorosłym - Smerfy - to bajkowe, urocze niebieskie ludziki stworzone przez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre'a Culliforda, tworzącego pod pseudonimem Peyo. Głównym celem spektaklu było przypomnienie Dzieciom w zabawny i przyjemny sposób zasad: uczciwości, koleżeństwa, ponoszenia odpowiedzialności za wypowiadane słowa i podejmowane działania oraz dbanie o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci aktywnie współtworzyły akcję rozgrywającą się w wiosce Smerfów oraz okolicznym lesie. Papa Smerf jak zwykle czuwał nad bezpieczeństwem Smerfów i Dzieci, chroniąc ich przed intrygami podstępnego Gargamela, który wzbudził wiele emocji wśród naszych najmłodszych przedszkolaków z grupy Motylków. Atutem spektaklu była piękna scenografia, wartka akcja, pełne humoru dialogi oraz autorskie utwory zaśpiewane przez Smerfy przy akompaniamencie gitary akustycznej. Wszystkim  bardzo podobało się przedstawienie a wyrazem tego były głośne brawa i wspólne zdjęcie ze Smerfami.