Koncert kameralny

„Gdzieś to już słyszałem...czyli muzyczne zgadywanki” - pod takim hasłem 9 lutego 2016 roku odbył się w przedszkolu Koncert Kameralny w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Obraz i dźwięk tworzą zgrany duet, dlatego nasi Goście, grając na pianinie i wiolonczeli, zachęcili dzieci do wspólnej zabawy w odgadywanie znanych motywów muzycznych, pochodzących z dziecięcych, ulubionych filmów i bajek . Przedszkolaki nie dały się zaskoczyć, bez problemu poradziły sobie z muzycznymi zagadkami. Jedynie pierwsza melodia z czołówki filmów W. Disneya, pochodząca z ekranizacji „Pinokia” z 1940 roku, okazała się nieco kłopotliwa do odgadnięcia. Nasi Goście zagrali melodie z bajek dla dzieci: „Król Lew”, „Pszczółka Maja”, „Smerfy” i „Reksio”. Najwięcej radości, zwłaszcza dziewczynkom, sprawiła melodia z bardzo lubianej bajki „Kraina Lodu”. Niektóre wielbicielki przygód Elzy zaśpiewały nawet fragment piosenki. Ten bajkowy koncert był dla naszych podopiecznych nie tylko nie lada rozrywką, ale również cenną nauką. Czekamy z niecierpliwością na kolejne, tak udane spotkanie!