Walentynki

15 lutego nasze Przedszkole się zaczerwieniło i to nie dlatego, że się zawstydziło lecz dlatego, że Walentynki obchodziło!!! Dzieci z grupy Muchomorki zaprosiły do wspólnej zabawy swoje koleżanki i kolegów z pozostałych grup na spotkanie integracyjne przygotowane z okazji Walentynek. Dzieci powitały zaproszonych gości piosenką, wierszem i długo przygotowywanym występem pod hasłem: ,,W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych kolego.” Po występie „Muchomorków” organizatorzy przygotowali dla Dzieci zagadki słowne„ Kto kogo kocha?”, zabawy z krzesełkami, taniec z balonami i zabawę w przenoszenie serc. Atrakcją uroczystości był taniec integracyjny Grona Pedagogicznego specjalnie wykonany dla Dzieci. Na koniec spotkania Przedszkolaki obdarowały zaproszonych gości upominkami –Walentynkami i  słodkim poczęstunkiem. Atrakcją uroczystości były niewątpliwie tańce przy dźwiękach polskich szlagierów muzycznych oraz wspólne pałaszowanie łakoci. Podczas zajęć Dzieci wykonały indywidualnie i zespołowo oryginalne i pomysłowe prace plastyczne z akcentem walentynkowym, którymi obdarowały Rodziców z dużym słodkim buziakiem. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają atmosferę tego dnia, było naprawdę miło, wesoło, chwilami śmiesznie- czuło się te Amorki  Miłości, które unosiły się gdzieś w powietrzu. Tańce zakończono słodkim lizakiem w kształcie serduszka. To był naprawdę „dzień zakochanych”- szkoda tylko, że na kolejne walentynki trzeba czekać aż cały rok!