Spektakl
„Muzyczne podróże dookoła świata”

W dniu 4 lutego 2016r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru ,,Skrzat” z Krakowa. Zabrali nas w muzyczną podróż po całym świecie. Wyruszyliśmy z Krakowa, gdzie poznaliśmy przepiękny, regionalny krakowski strój i polski narodowy - niezwykle żywiołowy i skoczny taniec ludowy - Krakowiak. Następnie dotarliśmy do gorącej Hiszpanii, gdzie dowiedzieliśmy się kto to jest Torreador. Dzieci wraz z bohaterami spektaklu Nutką i Wiolinkiem „walczyły” na arenie z bykami. Zobaczyliśmy też charakterystyczny dla Hiszpanii taniec Flamenco, wspaniałe zjawisko kulturowe obejmujące także muzykę, śpiew i wspaniały strój gdzie tańcem opowiada się jakąś historię. Z gorącej Hiszpanii udaliśmy się w jeszcze bardziej słoneczne klimaty do Afryki, na Pustynię Saharę. Podczas naszej niezwykłej podróży zdążyliśmy odwiedzić także Chiny i poznać sztuki walki Kung- Fu. Ostatnim miejscem naszej wyprawy, do którego dotarliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń była Ameryka, gdzie wraz z Kowbojem zarzucaliśmy lassem przy muzyce country ,,łapiąc” dzikie Mustangi. Razem z bohaterami przedszkolaki tańczyły, śpiewały piosenki charakterystyczne dla regionów, w których na chwilę sie zatrzymały. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy poznając kulturę różnych narodów.