Biały Dzień w Przedszkolu

W ubiegłym roku organizowaliśmy w przedszkolu „Pomarańczowy Dzień”. Tym razem, chociaż zima nie dopisała, 2 lutego w naszym przedszkolu zrobiło się biało. Tego dnia, w ramach akcji „Biały Dzień w Przedszkolu”, wśród dzieci dominował biały strój. Motywem przewodnim akcji było propagowanie wśród naszych podopiecznych zdrowej żywności, głównie nabiału – mleka, jogurtów naturalnych, sera. Dzieci próbowały również warzyw – rzepy i rzodkiewki. Miały okazję przekonać się, że są one nie tylko zdrowe, ale i smaczne. Przedszkolaki wykonały również grupowe prace plastyczne. Techniki były różne, ale w każdej pracy dominowała biel. Wykorzystaliśmy naturalne produkty – kaszę mannę, ryż, wiórka kokosowe, ale także białą farbę i pastę do zębów. Podczas zajęć dzieci rozwijały wyobraźnię, projektując białe, zimowe kostiumy. Motywem integrującym, rozwijającym poczucie przynależności do społeczności przedszkola była wspólna zabawa wszystkich dzieci przy dźwiękach „Białego walczyka”.
Biały Dzień w Przedszkolu zakończyliśmy pałaszując wspólnie przygotowane, białe pyszności.