Zabawa Karnawałowa

„Bal pod Strzechą”- pod takim hasłem w poniedziałek 11 stycznia 2016 r. odbył się w naszym przedszkolu wspaniały bal przebierańców. Piękna dekoracja sali tanecznej przypomniała o wyjątkowości naszego regionu i ukazywała dzieciom stroje naszych przodków. Imprezę prowadziło dwóch niezawodnych Animatorów z agencji artystycznej „Mat-Art”. Przedszkolaki w różnorodnych kostiumach prezentowały swoje umiejętności taneczne przy wesołej i skocznej muzyce bliskiej dzieciom, ale także przy dźwiękach tańca ludowego, krakowiaka i tańców góralskich. Jak co roku królowały postacie z bajek. Jednak wśród tegorocznych przebrań najbardziej wyróżniały się regionalne kostiumy. Dziewczynki wspaniale prezentowały się w kwiecistych, wełnianych chustach ozdobionych frędzlami. Ludowy styl kostiumów dopełniały jeszcze czerwone korale. Natomiast chłopcy wyglądali wyjątkowo odświętnie i elegancko w białych koszulach. Na balu nie zabrakło również zabaw integrujących wszystkich naszych przedszkolaków. Wiele radości przyniosły dzieciom ciekawe konkursy zorganizowane przez prowadzących. Jednym z nich była rywalizacja dziewczynek z chłopcami o to, która z grup jako pierwsza nawlecze na szpulkę sznur z przywiązanym do niego samochodzikiem. Dzieci cudownie sobie radziły w tej konkurencji, dopingowały z radością swoją drużynę.

Niezapomniane wrażenia pewnie na długo zostaną w pamięci naszych podopiecznych. Na zakończenie balu, za aktywny udział, piękne stroje oraz wspólną zabawę Pani Dyrektor nagrodziła wszystkich uczestników słodkim upominkiem. Czekamy z niecierpliwością na kolejny, tak udany bal karnawałowy.