,,Kosmiczna Podróż z Mobilnym Planetarium Jupiter”

W dniu 12 stycznia 2016r w naszym Przedszkolu wylądowało „Mobilne Planetarium Jupiter,” które zabrało Dzieci w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. W ogromnym, kulistym namiocie odbył się niezapomniany multimedialny pokaz. Zaciemnione wnętrze kopuły zapewniło Przedszkolakom niepowtarzalny klimat i wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci bez wychodzenia z przedszkola dowiedziały się i zobaczyły jak powstał Wszechświat, Galaktyki i Układ Słoneczny. Obserwowały ruch planet, podziwiały wschód i zachód Słońca oraz śledziły narodziny tej największej i najpiękniejszej dla nas Gwiazdy. Dzieci z bliska podziwiały rozgwieżdżone niebo i przepiękne, kolorowe gwiazdozbiory. Na koniec Przedszkolaki założyły specjalne dwukolorowe okulary i obejrzały ciekawy, film o dinozaurach w wersji 3 D. Cały pokaz opracowany przez Pana Zbigniewa Mierzwę został oparty na programie edukacji przyrodniczej dla przedszkoli. Ta wspaniała, pełna ciekawostek, przygoda z Planetarium ,,Jupiter” na długo pozostanie w pamięci naszych Przedszkolaków. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Z jej wnętrza, podczas pokazu co pewien czas dochodziły głośne okrzyki podziwu i zachwytu. Dla Dzieci i Nauczycieli była to ciekawa i pełna atrakcji międzygalaktyczna lekcja i naprawdę kosmiczne przeżycie!!! Dziękujemy!!!