„Jasełka”
w Domu Pomocy Społecznej

W dniu 11 stycznia 2016 r. Dzieci z grupy Pszczółek wraz z Nauczycielami i Personelem Niepedagogicznym odwiedzili Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Sobieskiego w Kielcach. Korzystając z faktu, że pozostajemy w atmosferze Bożonarodzeniowej i Noworocznej, przedszkolaki  wystąpiły z krótkim programem artystycznym „Jasełka.” Śpiewanie kolęd, zaprezentowanie spektaklu oraz złożenie życzeń w związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dniem Dziadka wywołały wielkie wzruszenie i radość u Gospodarzy. Pensjonariusze DPS entuzjastycznie reagowali na występ, nagrodzili Dzieci brawami i przyłączyli się do kolędowania. Jak dobrze, że te wizyty wpisały się w tradycję Naszego Przedszkola. Zawsze spotykamy się z życzliwym i ciepłym przyjęciem ze strony naszych miłych Sąsiadów. Dla Przedszkolaków to niezwykłe przeżycie i niezapomniane chwile, tym bardziej, że wywołują uśmiech na ustach chorych, starszych ludzi. To prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka bez względu na jego wiek i stan zdrowia. Na koniec wizyty wręczyliśmy gościnnym Gospodarzom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami: spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności w ciągu całego 2016 roku. Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej serdecznie podziękowała Dzieciom i Nauczycielom za miłą i wzruszającą wizytę i gorąco zaprosiła nas do kolejnych odwiedzin. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile w ciepłej i rodzinnej atmosferze.