„Cała Polska Czyta Dzieciom”

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” do naszego Przedszkola zawitali wyjątkowi Goście. W poniedziałek  4 stycznia odwiedziła nas autorka książek  dla dzieci Pani Dorota Mroczek oraz ilustratorka Pani Ewelina Jaślan-Klisik, mama Miłosza z grupy „Biedronek.” Panie opowiedziały dzieciom o kolejnych etapach powstawania książki. Przedszkolaki słuchały Gości z dużym zainteresowaniem, a następnie same zadawały wiele pytań. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało piękny upominek – książkę autorstwa Pani Doroty Mroczek  z ilustracjami Pani Eweliny Jaślan-Klisik pt.: „Borowik i Malwinka na wakacjach,” oczywiście z autografami wspaniałych Gości. W czasie spotkania Panie przeczytały dzieciom fragmenty książki o przygodach kotki Malwinki i królika Borowika. Następnie Pani Ewelina odwiedziła każdą grupę przedszkolną. Dzieci obejrzały piękne ilustracje autorstwa mamy Miłosza, a także wysłuchały w Jej wykonaniu fragmentów bajek znanych autorów książek dla dzieci. We wtorek , w dniu 5 stycznia gościła w naszym Przedszkolu Pani Edyta Pedrycz -  pracownik Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Kielcach. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych miały okazję wysłuchać różnych opowieści, przygotowanych tematycznie przez znawcę literatury dziecięcej Panią Edytę – miłośniczkę Dzieci, książek  i wspaniałego bibliotekarza. Propagowanie codziennego czytania dzieciom to skuteczna, tania i przyjazna metoda wspomagania ich wszechstronnego rozwoju: psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. To budowanie zasobów wewnętrznych Dziecka. Rozwijanie Jego kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Dlatego też do udziału w Akcji zaprosiliśmy Rodziców naszych Przedszkolaków, którzy czytali bajki wszystkim Milusińskim. „Biedronkom” czytała Pani Aneta Żelazna, „Pszczółkom” Pani Małgorzata Chałupka i Pani Ewa Ściegienna, „Motylkom” Pan Adrian Stasik, a „Muchomorkom” Pani Joanna Pomiankowska i Pan Tomasz Oracz. Wszystkim Gościom zaangażowanym w tę rozwijającą wyobraźnię akcję serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas oraz piękne czytanie.