Warsztaty Plastyczne w Przedszkolu

W dniu 15 grudnia 2015 roku po raz pierwszy odbyły się w naszym przedszkolu Warsztaty Plastyczne pod hasłem: ,,Coraz bliżej Święta.” W cudownej i radosnej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Rodzice wraz z Dziećmi wspólnie wykonywali dekoracje świąteczne pod troskliwym i pomocnym nadzorem Nauczycieli. Niepowtarzalny, świąteczny nastrój podkreślały kolędy, których piękne dźwięki towarzyszyły nam podczas trwania warsztatów. Dorośli i Dzieci wspólnie dekorowali styropianowe bombki. Blisko 60 osób wykazywało się swoją kreatywnością i pomysłowością. Fantazjom nie było końca. Powstawały bombeczki makowe, z kaszy jaglanej i gryczanej oraz płatków owsianych. Pojawiły się ,,bombeczkowe zwierzątka.” Błyszczące dodatki: cekiny, wstążeczki, gwiazdki i dzwoneczki ,,same kleiły się do rąk” i stanowiły wspaniałe wykończenie powstających ozdób choinkowych. Pani Ania, Dorotka, Iwonka oraz Magda miały ręce pełne roboty. Tu dolały kleju, tam docinały wstążeczki…. Po godzinnej, twórczej pracy nastąpił wyczekiwany z niecierpliwością przez dzieci finał warsztatów. Podpisane ozdoby choinkowe zostały zawieszone na żywych drzewkach. Możemy je podziwiać w Sali Wielofunkcyjnej, gdzie stanowią piękne dopełnienie Bożonarodzeniowej dekoracji. Podczas zajęć panowała radosna atmosfera oraz śmiech i gwar głosów podekscytowanych przedszkolaków. Pytaniom o kolejne warsztaty nie było końca. To dla nas największa nagroda za pracę włożoną w przygotowanie tej nowatorskiej i ciekawej formy wspólnego spędzania czasu przez Dzieci i Rodziców na terenie przedszkola, której inicjatorką i głównym organizatorem była Pani Iwona Jaworska.
Kochani Rodzice dziękujemy Wam bardzo za wspaniałą frekwencję, zaangażowanie, cudowną  atmosferę i owocną, twórczą współpracę ze swoimi Pociechami. Zapraszamy Państwa serdecznie na warsztaty wiosenne.