Koncert kameralny
„Gore Gwiazda”

W dniu 15 grudnia 2015 roku uczestniczyliśmy w Koncercie Kameralnym „Gore gwiazda” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej  w Kielcach. Jak zwykle nasi Goście przygotowali dla przedszkolaków wiele muzycznych niespodzianek. Koncert rozpoczął się  kolędą „Bosy Pastuszek”, którą, ku zaskoczeniu Muzyków, zaśpiewaliśmy wspólnie z nimi, znając dobrze tekst tej kolędy. Koncertowi towarzyszyły instrumenty: dudy, flażolet (flet) i akordeon. Gra na dudach wzbudziła wiele emocji wśród dzieci, szczególnie z powodu głośnych dźwięków, które wydobywały się z instrumentu. Na koniec zostaliśmy zaproszeni do wspólnego zaśpiewania kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. I tym muzycznym akcentem zostaliśmy wprowadzeni w niezwykły nastrój Świąt Bożego Narodzenia, których najpiękniejszą z tradycji jest  przecież śpiewanie kolęd przy stole wigilijnym z rodziną i przyjaciółmi. Goście życzyli nam zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt, czego i my Wszystkim życzymy.