Dzień
Aktywnej Rehabilitacji

W dniu 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Promując wśród dzieci ideę, że ,,Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi,” zorganizowano w naszym Przedszkolu Dzień Aktywnej Rehabilitacji. Z tej okazji odwiedzili nas Instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji /FAR/, która realizuje i rozwija kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Celem programu jest  całościowe i systemowe rozwiązywanie problemów przyczyniających się do marginalizacji grupy osób niepełnosprawnych. Fundacja organizuje różnego rodzaju warsztaty, wykłady, gry zespołowe, zabawy integracyjne, treningi i spotkania. Panie: Dagmara Pietrasik i Kinga Michalczyk zademonstrowały w każdej grupie zabawy, organizowane specjalnie dla dzieci z dysfunkcją ruchu, w których  wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Był slalom na wózkach z toczeniem piłki kijem do hokeja oraz zabawy zręcznościowe z elementami rzutu do celu. Dzieci poprzez zabawę uczyły się zasad zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. Spotkanie pozwoliło dzieciom inaczej spojrzeć na niepełnosprawność. Uświadomiło, że pomimo ograniczeń zdrowotnych możemy wspólnie się bawić i podejmować różnego rodzaju aktywności. Bardzo dziękujemy Paniom z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji za poświęcony czas i wspaniałe pomysły. Czekamy na kolejne spotkania. Do zobaczenia.