Spotkanie z Mikołajem

W dniu 8 grudnia 2015r do naszego przedszkola z workiem pełnym prezentów zawitał niecierpliwie wypatrywany przez dzieci ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Przybył cichutko i niepostrzeżenie. Dzieci zajęte oglądaniem spektaklu w wykonaniu aktorów teatru „Mat-Art” o tajemniczym tytule ,,Święta odwołane,” nawet nie zauważyły Jego przybycia. Mikołaj z uśmiechem na twarzy przyglądał się przedszkolakom, które z wypiekami na buziach śledziły losy głównego bohatera spektaklu. Otóż Cudaczek - nasz bohater, przeczytał w gazecie straszną wiadomość, że Święta w tym roku zostały odwołane!!! Bardzo przejęty i zmartwiony tą smutną nowiną wyruszył w świat, aby nie dopuścić do katastrofy. Po długiej wędrówce i wielu przygodach, Cudaczkowi udało się zapobiec nieszczęściu. Dzięki własnej pomysłowości i wytrwałości oraz pomocy udzielonej ze strony napotykanych ludzi, Cudaczek  rozbroił Machinę Zniszczenia i uratował Święta. Dzieci nagrodziły gorącymi brawami zmęczonego swoją misją ale bardzo szczęśliwego Cudaczka. I nagle przez odgłos braw dał się słyszeć dźwięk dzwoneczków, który świadczył o tym, że do przedszkola przybył we własnej osobie Święty  Mikołaj. Przedszkolaki bardzo szczęśliwe, przywitały długo wyczekiwanego Gościa brawami i okrzykami radości. A kiedy znalazły się blisko Niego były troszkę onieśmielone. Oprócz worka pełnego prezentów Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i gwiezdnego pyłu. Zanim rozdał prezenty dzieciom, porozmawiał z Nimi przez chwilę, spytał czy były grzeczne i poprosił by zaśpiewały dla Niego piosenkę, bądź wyrecytowały wiersz. Nasze przedszkolaki otoczyły Mikołaja wielkim kołem i spełniły Jego prośbę najlepiej jak potrafiły. Na zakończenie Mikołaj osobiście wręczył wszystkim dzieciom piękne i mądrze dobrane upominki, a w nich znalazło się dla każdego coś dobrego! Dowodem wspaniałych odwiedzin są zdjęcia każdego przedszkolaka w objęciach Św. Mikołaja.