Finał Akcji „Góra Grosza”

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, kiedy wszyscy otwieramy swoje serca na potrzeby innych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Tym bardziej, że mamy świadomość, że wśród potrzebujących znajdują się także dzieci. Dlatego właśnie nasze przedszkole, jak co roku, włączyło się do XVI edycji Akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, oddziałów pogotowia rodzinnego, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka. Mottem tegorocznej zbiórki grosików w naszym przedszkolu była myśl „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. Nasze przedszkolaki wiedziały doskonale, że najmniejsze monety zebrane w dużej liczbie, mogą pomóc dzieciom, które potrzebują wsparcia. Akcja trwająca tak krótko, bo zaledwie od 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku, przyniosła niezwykły sukces, bo aż w 15 kg monet zebraliśmy 665 zł 54 grosze. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom, którzy wsparli tę akcję. Na pewno dzięki temu małemu gestowi pojawi się uśmiech na niejednej twarzy dziecka.