Konkurs plastyczny

W dniu 03 grudnia 2015 r. dzieci z grupy Biedronek uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu IV edycji konkursu plastycznego pod hasłem „Jesteśmy tacy sami – integracja w oczach dziecka.” Do udziału zaprosiło nas Przedszkole Integracyjne nr 27 w Kielcach.  Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była niepełnosprawność narządu wzroku. Podczas rozstrzygnięcia konkursu nasi podopieczni z ciekawością słuchali wykładu pani Kariny Iwańskiej – pedagoga specjalnego i nauczyciela IPS nr 27 w Kielcach, która przybliżyła dzieciom świat osób niewidomych. Przedszkolaki przekonały się m.in. o tym, jak ważną rolę w codziennym życiu osób z uszkodzonym narządem wzroku odgrywa zmysł dotyku. Jednak dla naszych dzieci nie było to nowe doświadczenie. Dzieci z grupy Biedronek każdego dnia spotykają się i bawią ze swoimi kolegami – niewidomym Ignasiem i niedowidzącą Oliwką. Pomagają im w poruszaniu się po sali przedszkolnej i próbują opowiedzieć jak wygląda otaczający ich świat. Właśnie dlatego rysunki naszych laureatów były tak piękne i prawdziwe, powstałe z prawdziwych przeżyć. Troje dzieci z naszego przedszkola wykonało piękne prace plastyczne, przedstawiające codzienne  relacje z niepełnosprawnymi rówieśnikami. Jedna z naszych podopiecznych - Zuzanna Basiura, zajęła III miejsce w tegorocznym konkursie i z dumą odebrała zasłużoną nagrodę. Aleksander Parais i Barbara Solińska zostali wyróżnieni za włożoną pracę w wykonanie pięknego rysunku. Dziękujemy serdecznie organizatorom konkursu oraz Dyrekcji przedszkola za możliwość uczestnictwa w tak rozwijającym i szlachetnym przedsięwzięciu.