Spektakl
„Jesienne opowieści”

W dniu 23 listopada 2015r. odwiedzili nasze Przedszkole aktorzy z krakowskiego Teatru Kanon, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt.: „Jesienne opowieści”. Przesłaniem spektaklu jest wspaniała przyjaźń mieszkańców lasu, opierająca się na niesieniu wzajemnej pomocy w tak trudnym dla zwierząt zimowym czasie. Dzieci nie tylko przyglądały się pracy aktorów na scenie, ale też aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Odpowiadały na pytania, a także pomagały jednej z głównych postaci Wiewiórce Basi w robieniu zimowych porządków. Pracowita wiewióreczka zajęta sprzątaniem, zupełnie zapomniała o zrobieniu zapasów na zimę. Na szczęście jej kolega Niedźwiadek Maciuś okazał się prawdziwym przyjacielem i podzielił się własnymi zbiorami z Wiewióreczką. Drugim, bardzo ważnym wydarzeniem w życiu mieszkańców lasu był wybór Króla Lasu. Zwierzęta kierując się sprawiedliwością i rozsądkiem wybrały na Króla Koziołka, który wyróżniał się ważnymi cechami: wyjątkową dobrocią, uczciwością i umiejętnością niesienia pomocy innym. Postawa zwierząt uczy dzieci, że w życiu warto być sprawiedliwym i że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobała się ta piękna jesienna opowieść, której przesłanie towarzyszyć nam będzie każdego dnia.