„Andrzejkowe Czary mary”

„W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas,
niech magia i wróżba królują wśród nas”.

W dniu 30 listopada 2015 r. dzieci z grupy „Muchomorki” uczestniczyły wspólnie z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kielcach w zabawie Andrzejkowej. Na wstępie wszyscy wysłuchali wiersza J. Kryńskiej „Andrzejki” oraz przysłów związanych z tym świętem. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby. Każde dziecko wrzuciło do magicznej studni żeton, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw: "Kubki przyszłości”, "Tajemnicze kolory”, „Kim będę w przyszłości?”. Wszystkie wróżby i zabawy  były dobrą okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które Przedszkolaki były przebrane. „Andrzejki” były wesołym spotkaniem integracyjnym na które do wspólnej zabawy przy dźwiękach znanej dzieciom muzyki zaproszeni zostali koledzy i koleżanki z grupy „Motylki”, „Pszczółki” i „Biedronki”. Całość spotkania umilała skoczna muzyka i smaczny poczęstunek, przygotowany przez wychowawców oraz Rodziców. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one Dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Dziękujemy naszym miłym Gościom ze Szkoły Podstawowej Nr 9 za odwiedziny i wspólną zabawę.