Spotkanie
z Funkcjonariuszami Policji

W dniu 6 listopada 2015r na zaproszenie Pani Dyrektor przybyli do nas funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach: podinspektor Anna Zielińska-Brudek i starszy aspirant Artur Putowski. Realizując zadania Programu Wychowawczego i Programu Profilaktycznego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach ,,Jestem bezpieczny na drodze.” Nasi Goście w profesjonalny, ciekawy i humorystyczny sposób z wykorzystaniem zabawnych wierszyków i rymowanek zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Ochotnicy wspólnie z Panem Policjantem przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Przedszkolaki zapamiętały, że na przejściu dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Dzieci udowodniły naszym Gościom, że znają numery telefonów alarmowych i wiedzą kiedy z nich korzystać oraz że pamiętają o noszeniu elementów odblaskowych na ubraniu. Dzieci uczestniczyły także w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa na drodze, za udział w którym otrzymały drobne upominki: światełka odblaskowe i zawieszki do samochodów dla Rodziców z hasłami na temat bezpieczeństwa. Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie, które pozostanie na długo w naszej pamięci.