Wycieczka na cmentarz

Święto Zmarłych to dzień szczególny. Zapalone znicze, kwiaty położone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami tych, którzy od nas odeszli. Jednak nie wszędzie tak jest. Mało kto pochyla się nad grobami żołnierzy Wojska Polskiego, walczących kiedyś o wyzwolenie miasta. Zmieniły to dzieci z grupy Pszczółek, Biedronek i Muchomorków, które w dniach 29, 30 października i 2 listopada 2015 r. wraz ze swoimi paniami udały się na Cmentarz Stary, aby zapalić znicze przy mogiłach żołnierzy. Zostały odczytane nazwiska umieszczone na tablicach nagrobkowych. Chwilą ciszy oddaliśmy hołd poległym, walczącym o naszą wolność. Z szacunku do miejsca i tradycji zachowaliśmy nastój zadumy, co było ważną lekcją dla naszych przedszkolaków.