Filharmonia Świętokrzyska
„Muzyczne kontrasty”

W dniu 27 października 2015 r. nasze Przedszkole odwiedzili Muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Goście zaprezentowali Dzieciom koncert kameralny pt: „Muzyczne kontrasty” ,podczas którego zapoznali małych widzów z  instrumentem muzycznym-  klarnetem. Pani prowadząca koncert  śpiewem zaprezentowała Przedszkolakom wspaniały świat dźwięków, pokazała iż muzyka, tak jak cały otaczający nas świat jest bardzo bogata i różnorodna. Podczas spotkania Dzieci porównywały niektóre formy i gatunki muzyczne oraz poszukiwały podobieństw i różnic między nimi, miały za zadanie określić nastrój wykonywanej muzyki, rozróżnić muzykę wolną i szybką, smutną i wesołą, cichą i głośną, wysoką i niską. Spotkanie z Muzykami dostarczyło Dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych.