Wycieczka do Teatru ,,Kubuś”

W dniu 22 października 2015 roku dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na spektakl pt. „Robale.” Przedstawienie w ciekawy i oryginalny sposób przybliżyło dzieciom wiedzę dotyczącą roli jaką spełniają tytułowe zwierzątka w środowisku, w którym żyją. Pomogło także oswoić się z tymi małymi żyjątkami, pozbyć się lęku przed nimi, a niektórym nawet polubić je. Tytułowe robale obdarzone zostały ludzkimi cechami. Nieobca jest im przyjaźń i kłótnie. Jednak nowa sytuacja w jakiej się znalazły – pojawienie się człowieka na ich terytorium – uświadamia im bezsensowność prowadzonych konfliktów oraz wzbudza poczucie solidarności. Zabawne, bliskie dziecięcego języka dialogi, a także wpadająca w ucho muzyka spowodowały, że przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy najmniejszych ludzkich  sąsiadów – robali. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd, kolejny spektakl i nowe emocje.